Dlaczego powinieneś pojechać do Mołdawii

Mołdawia wydaje się być krajem nieatrakcyjnym turystycznie. Okazuje się jednak, że osoby, które tak ją oceniają popełniają błąd. Kraj ten ma nam bowiem całkiem sporo do zaoferowania. Jeżeli chcemy go odwiedzić, należy jednak w odpowiedni sposób zaplanować swoją podróż. Warto także dowiedzieć się, co takiego może przyciągnąć nas do Mołdawii.

Zwiedzanie Mołdawii jak zaplanować swoją podróż?

Jeżeli pragniemy wybrać się do Mołdawii, musimy najpierw starannie zaplanować swoją podróż. Warto przemyśleć kwestię tego, w jaki sposób dostaniemy się do tego kraju. Najwygodniejszy wydaje się lot samolotem, ale do Mołdawii można dojechać również autobusem lub pociągiem. Należy też zastanowić się nad tym, gdzie się zatrzymany. Wybierać możemy spośród hoteli, pensjonatów, jak również prywatnych kwater. Warto jednak z wyprzedzeniem zarezerwować noclegi w miejscu, które wybierzemy. Dobrym pomysłem będzie także przygotowanie planu wycieczki. Będzie on w dużym stopniu uzależniony od tego, jak wiele czasu jesteśmy w stanie poświęcić na odwiedziny w tym kraju. Warto także dowiedzieć się, w jakich miejscach można kupić pamiątki oraz lokalne przysmaki.

moldawia

Czemu warto odwiedzić Mołdawię? 10 powodów dla których warto tam pojechać

Mołdawia to kraj, który z całą pewnością jest wart uwagi. Jeżeli jednak nie wiemy, dlaczego warto pojechać do Mołdawii, przyjrzyjmy się powodom zaprezentowanym poniżej: 

  • Park Narodowy Orgiejów. Narodowy Park Orgiejów to miejsce wyjątkowe, które spodoba się wszystkim miłośnikom przyrody. W jego południowej części znajduje się dom jednego z bardziej znanych w Mołdawii pisarzy. Mowa tu oczywiście o Alexandru Donicim.
  • Twierdza w Sorokach. W Mołdawii, nad Dniestrem położona jest wspaniała, renesansowa twierdza wzniesiona przez księcia Stefana. Warto ją odwiedzić, ze względu na znajdujące się w niej, liczne rzeźby.
  • Słonecznikowe pola. W Mołdawii na masową skalę uprawiane są słoneczniki. Będąc w tym kraju możemy zatem podziwiać przecudowne, żółte pola. 
  • Lokalny folklor. Odwiedzając mołdawski kraj bez wątpienia będziemy mieli okazję poobcować z lokalnym folklorem. Mieszkańcy Mołdawii słyną bowiem z przywiązania do tradycji i lokalnych zwyczajów.
  • Nietypowe przystanki autobusowe. W Mołdawii podziwiać można również bardzo nietypowe przystanki autobusowe. Są one zdobione kolorowymi mozaikami. 
  • Sympatyczni i otwarci ludzie. Będąc w Mołdawii na pewno nie będzie można narzekać na ludzi. Są oni wyjątkowo otwarci na turystów i chętni do pomocy. Wielu z nich zna również barwne historie dotyczące swojego kraju.
  • Smaczna kuchnia. Mołdawię warto odwiedzić także ze względu na znakomitą kuchnię. Potrawy przygotowywane są z wyjątkowo dobrych jakościowo surowców. Do znanych dań należą między innymi mamałyga, jak również placinta.
  • Doskonałe wina. Nie da się ukryć, że Mołdawia to kraj słynący z doskonałych, jak również dosyć tanich win. Latem organizowanych jest tam wiele ciekawych festiwali, w trakcie których można skosztować rozmaitych trunków.
  • Spływy kajakowe. Mołdawia wydaje się być idealnym miejscem dla miłośników spływów kajakowych. Wszystko to dzięki Dnieprowi oraz Prutowi. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w Mołdawii nie ma zbyt wielu wypożyczalni kajaków. 
  • Klimatyczne bazary. W każdym z większych miast Mołdawii znajduje się co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście klimatycznych bazarów. Kupić można tam dosłownie wszystko. Dostaniemy tam świeże owoce, warzywa, ale również antyki czy ręcznie dziergane swetry.