Najlepsze rzeczy do zrobienia na Półwyspie Synaj

Redakcja

17 marca, 2024
Co warto zobaczyć na Półwyspie Synaj? Z tym pytaniem boryka się wielu turystów udających się na wycieczki w ten rejon świata. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nie każdy zdaje sobie sprawę z bogactwa turystycznego, jakie posiada półwysep Synaj. Inni z kolei chcieliby poznać nieco bardziej praktyczne informacje dotyczące wyjazdu. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, co warto zobaczyć na Półwyspie Synaj, oraz z czym tak naprawdę wiąże się wycieczka w ten rejon świata.

Najważniejsze atrakcje

Jeżeli chodzi o najważniejsze atrakcje półwyspu Synaj, to wśród nich możemy wymienić między innymi: Góra Synaj. Jest to góra opisywana w biblii jako miejsce przekazania przez Boga Mojżeszowi tablic z dziesięcioma przykazaniami. Wznosi się ona na wysokość 2285 metrów nad poziomem morza. Między innymi z tego powodu jest ona ceniona przez amatorów górskich wycieczek. Do innych atrakcji znajdujących się u jej podnóży, należy klasztor świętej Katarzyny. Jest to najstarszy w Egipcie klasztor prawosławny. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą już V wieku naszej ery. Rafy koralowe. Cenią je sobie zarówno doświadczeni nurkowie, jak i ci, którzy nigdy wcześniej nie nurkowali. Wszystko to dzięki pięknym widokom oraz ciepłym wodom Morza Czerwonego.
polwysep synaj

Gdzie zjeść i spać

Jeżeli szukacie odpowiedniego miejsca noclegowego, to warto rozpocząć swoje szukania od miasta-kurortu Sharm El Sheikh. Znajdziecie tutaj zarówno luksusowe hotele, jak również ich nieco tańsze odpowiedniki. Można więc śmiało stwierdzić, że w Sharm El Sheikh każdy znajdzie nocleg na swoją kieszeń. Jeżeli zaś chodzi o jedzenie, najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z oferty, jaką oferują lokalne restauracje. Co ważne, często są one atrakcyjne zarówno cenowo, jak również i jakościowo. Warto również spróbować lokalnych owoców, dostępnych na różnego rodzaju straganach Dzięki temu będziecie mogli poznać lokalną kuchnię, oraz produkty z nią związane. Inną opcją, aczkolwiek droższą, jest skorzystanie z szerokiej ilości ofert all inclusive.

Polecane: