Co warto zobaczyć w Kopenhadze? Przewodnik po największych atrakcjach

Redakcja

14 marca, 2024
Kopenhaga jest stolicą Danii, która jest częścią Wspólnoty Królestwa Danii wraz z Grenlandią i Wyspami Owczymi. Jest to najbardziej wysunięty na południe kraj skandynawski , który graniczy ze Szwecją i Niemcami . Kopenhaga to starożytne miasto, znane nam od dzieciństwa dzięki baśniom G. H. Andersena. Miasto zawsze było bardzo gościnne dla turystów, którzy przyjeżdżają tu nie tylko w celu zwiedzania, ale także na wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty i festiwale. Ponadto Kopenhaga oferuje wiele możliwości rekreacji i rozrywki

Zwiedzanie Kopenhagi – Jak zaplanować idealny weekend?

Jeśli szukasz weekendowego wypadu, Kopenhaga jest miejscem, do którego należy się udać. Ma wszystko, od muzeów i tras rowerowych po wspaniałe jedzenie i życie nocne. Oto kilka wskazówek, jak zaplanować idealny weekend w Kopenhadze:
  • Przyjedź wcześnie rano ,aby mieć cały dzień na zwiedzanie
  • Zaplanuj wycieczkę z wyprzedzeniem. Nie chcesz włóczyć się po okolicy w piątkowe popołudnie, próbując znaleźć miejsce na nocleg. Jeśli zaplanujesz wszystko z wyprzedzeniem, będziesz miał mnóstwo czasu na zwiedzanie miasta.
kopenchaga miejsca
Przyjeżdżasz do Kopenhagi na weekend i masz 48 godzin na zwiedzanie tego pięknego miasta. Co warto zobaczyć w Kopenhadze w takim czasie? 
  • Amalienborg – Bez wątpienia jeden z najpiękniejszych pałaców w Danii, a także obecny, Amalienborg do dziś służy jako rezydencja rodziny królewskiej.
    Posąg Małej Syrenki – Siedząca na skale Syrena obok promenady Langelinie, jest z pewnością najbardziej znanym zabytkiem Kopenhagi. 
  • Wolne Miasto Christiania – Jest legendarnym, samorządnym, wolnym miastem (w Kopenhadze) i ma nawet swoje własne dziewięć podstawowych praw. Można go nazwać rajem dla hipisów. Jest tam pub, piekarnia i wiele innych kolorowych i ciekawych miejsc do odwiedzenia.
  • Park Frederiksberg – Frederiksberg to najbardziej romantyczny park w Kopenhadze, z jeziorami, lasami i pięknymi terenami piknikowymi.
  • Muzeum Andersena –  To muzeum, poświęcone twórczości wielkiego pisarza, jest obowiązkowym punktem programu każdego turysty, zwłaszcza jeśli podróżuje się z dziećmi.

Polecane: