Afryka - Kair - Kapsztad: Przewodnik turystyczny

Afryka-Kair-Kapsztad to miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jednym z ciekawszych miejsc w Afryce jest także Zanzibar, będący niewielką wyspą na Oceanie Indyjskim. Łączy krystaliczną wodę, dziewicze rafy koralowe oraz soczyste owoce. Będąc w Afryce należy odwiedzić także piramidy w Gizie. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji w Egipcie, która wzbudza ogromne emocje. Piramidy te zalicza się do jednego z cudów starożytnego świata. Sięgające na półtora kilometra szerokości wodospady Wiktorii to miejsce tak niesamowite przyrodniczo, że warto zobaczyć na własne oczy, podobnie jak Kapsztad, będący jedną z najpiękniejszych aglomeracji na ziemi.

Kapsztad usytuowany jest nad Zatoką Stołową. Z lotu ptaka prezentuje się jak amfiteatr, gdzie z ceną jest Góra. Można tam odszukać elementy spokojnego klasycyzmu oraz wyszukaną nowoczesność. Przeważa tam niska zabudowa miejska, przez co nie ma miejsca na wieżowce ze szkła. W Kapsztadzie warto odwiedzić najsłynniejszą plażę Camps Bay, na której można uprawiać surfing. Warto odwiedzić także Zamek Dobrej Nadziei, wieżyczki miasta w Ramieniu gwiazdy, ale także Long Street, Parlament.

afryka kapsztad

Zwiedzanie Kairu można rozpocząć od muzeum egipskiego, gdzie znajduje się ogromna kolekcja dotycząca dziejów tego kraju. Następnie można udać się do głównego placu Kairu, czyli placu Tahrir. Plac ten powstał w miejscu brytyjskich bairaków wojskowych.

Kluczowe jest także centrum handlowe Kairu, gdzie znajdują się dziesiątki sklepików. Odnaleźć tam można także bary i hotele. Całość otaczają neoklasycystyczne kamienice, przypominające architekturę francuską. Kolejną atrakcją jest pałac Abdel w Kairze. Niegdyś była to siedziba władców Egiptu. Jest on uważany za jeden z najpiękniejszych pałaców na świecie jeśli chodzi o wykończenie wnętrz. Są tam dziesiątki ozdób, zegarów oraz obrazów. Wszystkie te elementy posiadają złocenia prawdziwym złotem. Obecnie pałac spełnia jedynie funkcje muzealne.